پمپ پیستونی رادیال هاو HAWE
هیدرولیک پنوماتیک تهرانی ارائه دهنده پمپ پیستونی رادیال هاو HAWE

موارد کاربرد پمپ پیستونی هیدرولیک:

انواع پمپ پیستونی هیدرولیک با دقت به بازدهی و توان بسیار زیادی که دارند، به طور گسترده در بسیاری از مصارف مورد استفاده قرار می گیرند.

از مهم ترین صنایعی که از پمپ هیدرولیک پیستونی استفاده می نمایند، می توان به صنایع زیر اشاره کرد.

نفت
آب شیرین کنی
خودروسازی
کاغذسازی
پتروشیمی
هیدروبلاست

مپ های پیستونی هیدرولیک با توجه به میزان قدرت، نوع آن ها، دبی و … در مصارف مختلفی کاربرد دارند.

به عنوان مثال پمپ های شعاعی را می توان در فشارهای بالای 400 بار استفاده کرد.

که از جمله مصارف آن می توان به موارد زیر اشاره داشت.ماشین های مورد استفاده جهت تزریق پلاستیک

پرس ها

گیره هیدرولیکی در ماشین ابزارها

انواع پمپ های پیستونی هیدرولیک

پمپ پیستونی هیدرولیک انواع متفاوتی دارد که با توجه به آن در مصارف مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. اغلب این پمپ ها در دو نوع شعاعی یا رادیال و پمپ پیستونی محوری در بازار موجود می باشند، که هر کدام از آنان قابلیت تنظیم کردن جابجایی حجمی دارند.

پمپ محوری:

این پمپ هم دارای مکانیزم تغییر زاویه است که می توان به کمک آن حجم جا به جایی در پمپ ها را تغییر داد. این مکانیزم به تغییر حرکت پیستون هم کمک می کند. به صورت کلی این پمپ ها با جابه جایی متغیر ساخته شده اند و بالاترین حد زاویه آن ها 17/5 درجه می باشد. این پمپ ها انواع متفاوتی دارند که شامل سرکج و صفحه ای زاویه گیر می باشند.

پمپ شعاعی:

پمپ های پیستونی شعاعی دارای یک بلوک سیلندر و پیستون های مربوط به آن می باشند. در قسمت مرکزی روتور این پمپ ها نیز یک شیر و رینگ عکس و العمل وجود دارد. پستون های این نوع پمپ به صورت خطی در بالای محور بادامکی قرار گرفته اند. از مهم ترین فواید این پمپ می توان به بازدهی بالای آن و قابلیت کار در فشار بالای 100 بار اشاره کرد. به همین علت در مصارفی که لازم به جابه جایی های ثابت دارند، بسیار مناسب است.